STRIP-tutkimus
Turun yliopiston Sydäntutkimuskeskus
Kiinamyllynkatu 10 (B5. krs)
20520 TURKU

ETUSIVU TUTKIMUS JULKAISUT LINKIT RAHOITUS In English
 
     

 

YHTEYSTIEDOT    
  STRIP-tutkimus
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus
Kiinamyllynkatu 10
20520 Turku
 
Johtoryhmä    
Projektin johtaja: Olli Raitakari
professori, LT, johtaja
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus
olli.raitakari@utu.fi
puh. 02 333 7556
 
Varajohtajat: Harri Niinikoski
professori, LT, osastonylilääkäri
Turun yliopistollinen keskussairaala
harri.niinikoski@tyks.fi

Katja Pahkala
dosentti, FT, tutkija
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus ja Paavo Nurmi -keskus
katja.pahkala@utu.fi
puh. 02 333 7552

 
 

Minna Aromaa
dosentti, LT, ylilääkäri
Turun kaupungin lasten ja nuorten poliklinikka
minna.aromaa@turku.fi

Olli Heinonen
professori, LT
Paavo Nurmi -keskus
olli.heinonen@utu.fi

Eero Jokinen
dosentti, LT, osastonylilääkäri
HUS Lasten ja nuorten sairaala
eero.jokinen@hus.fi

Antti Jula
tutkimusprofessori, LT
THL, väestötutkimusyksikkö, Turku
antti.jula@thl.fi

Hanna Lagström
dosentti, FT, tutkimusjohtaja
Turun lapsi- ja nuorisotutkimuskeskus
hanna.lagstrom@utu.fi

Britt-Marie Loo
FT, kemisti
Turun yliopisto, kliininen laitos
britt-marie.loo@utu.fi

Laura Pulkki-Råback
dosentti, PsT, psykologi
Helsingin yliopisto
laura.pulkki-raback@helsinki.fi

Suvi Rovio
FT, tutkija
Turun Yliopisto, Sydäntutkimuskeskus
suvi.rovio@utu.fi

Tapani Rönnemaa
professori emeritus
Turun yliopisto
tapani.ronnemaa@utu.fi

Pia Salo
dosentti, LT
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus
pia.m.salo@utu.fi

Olli Simell
professori emeritus
Turun yliopisto
olli.simell@utu.fi

Jorma Toppari
professori, LT
Turun yliopisto, biolääketieteen laitos
jorma.toppari@utu.fi

Jorma Viikari
professori emeritus
Turun yliopisto
jorma.viikari@utu.fi

 
Tutkijat Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@utu.fi  
 

Ari Ahola-Olli
LL, tutkija

Johanna Jaakkola
FT, tutkija
johanna.m.jaakkola@utu.fi

Kaisa Kaseva
VTM, sosiaalipsykologi
kaisa.kaseva@helsinki.fi

Tomi Laitinen
LL, tutkija

Miia Lehtovirta
LK, tutkija

Costan Magnussen
dosentti, PhD, tutkija
costan.magnussen@utas.edu.au

Hanna Mikola
LL, tutkija

Mari Nupponen
LK, tutkija

Katja Pahkala
dosentti, FT, tutkija

Niina Pitkänen
FT, tutkija

Emma Pöysti
LK, tutkija

Suvi Rovio
FT, tutkija

Kylie Smith
PhD, tutkija
k.j.smith@utas.edu.au

 
Henkilökunta Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@utu.fi  


 

 

 

Nina Aalto
ultraäänihoitaja
puh. 02 333 7557

Noora Kartiosuo
LuK, statistikko
nsekar@utu.fi
puh. 02 333 7272

Soile Kotilainen
ravitsemusteknikko
puh. 02 333 7306

Arja Kylliäinen
data manager
puh. 02 333 7272

Tiina Peromaa
laboratoriohoitaja
puh. 02 333 7067

Nina Ruotsalainen
projektisihteeri
puh. 02 333 7220

 

Tiedustelut 02 333 7220

© 2008 STRIP-tutkimus, Turun yliopiston Sydäntutkimuskeskus