STRIP-tutkimus
Turun yliopiston Sydäntutkimuskeskus
Kiinamyllynkatu 10 (B5. krs)
20520 TURKU

ETUSIVU TUTKIMUS JULKAISUT LINKIT RAHOITUS In English
 
     

 

YHTEYSTIEDOT    
  STRIP-tutkimus
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus ja Väestötutkimuskeskus
Kiinamyllynkatu 10
20520 Turku
 
Johtoryhmä    
Projektin johtaja: Olli Raitakari
akatemiaprofessori, LT, johtaja
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus ja Väestötutkimuskeskus
olli.raitakari@utu.fi
puh. 029 450 2304
 
Varajohtajat: Harri Niinikoski
professori, LT, osastonylilääkäri
Turun yliopisto, Väestötutkimuskeskus ja Turun yliopistollinen keskussairaala
harri.niinikoski@tyks.fi

Katja Pahkala
apulaisprofessori, FT, akatemiatutkija
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus, Väestötutkimuskeskus ja Paavo Nurmi -keskus
katja.pahkala@utu.fi
puh. 029 450 4369

 
  Minna Aromaa
dosentti, LT, ylilääkäri
Turun kaupungin lasten ja nuorten poliklinikka
minna.aromaa@turku.fi

Olli Heinonen
professori, LT
Paavo Nurmi -keskus
olli.heinonen@utu.fi

Eero Jokinen
professori, LT, osastonylilääkäri
HUS Lasten ja nuorten sairaala
eero.jokinen@hus.fi

Antti Jula
tutkimusprofessori, LT
THL
antti.jula@thl.fi

Hanna Lagström
dosentti (ravitsemustiede), erityisasiantuntija
Turun yliopisto, Kansanterveystieteen yksikkö ja Väestötutkimuskeskus
hanna.lagstrom@utu.fi

Britt-Marie Loo
dosentti, kemisti
Turun yliopisto, kliininen laitos
britt-marie.loo@utu.fi

Laura Pulkki-Råback
dosentti, PsT, psykologi
Helsingin yliopisto
laura.pulkki-raback@helsinki.fi

Suvi Rovio
dosentti, tutkija
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus ja Väestötutkimuskeskus
suvi.rovio@utu.fi

Tapani Rönnemaa
professori emeritus
Turun yliopisto
tapani.ronnemaa@utu.fi

Pia Salo
dosentti, LT
Turun yliopisto, Sydäntutkimuskeskus ja Väestötutkimuskeskus
pia.m.salo@utu.fi

Olli Simell
professori emeritus
Turun yliopisto
olli.simell@utu.fi

Jorma Toppari
professori, LT
Turun yliopisto, biolääketieteen laitos ja Väestötutkimuskeskus
jorma.toppari@utu.fi

Jorma Viikari
professori emeritus
Turun yliopisto
jorma.viikari@utu.fi

 
Tutkijat Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@utu.fi  
 

Ari Ahola-Olli
LT, tutkija

Johanna Jaakkola
FT, tutkija

Noora Kartiosuo
FM, väitöskirjatutkija

Tomi Laitinen
dosentti, tutkija

Miia Lehtovirta
LL, väitöskirjatutkija

Costan Magnussen
dosentti, PhD, tutkija
costan.magnussen@utas.edu.au

Hanna Mikola
LT, tutkija

Juha Mykkänen
dosentti, FT, tutkija

Joel Nuotio
LT, tutkija

Niina Pitkänen
FT, tutkija

Henri Salo
LL, väitöskirjatutkija

Kylie Smith
PhD, tutkija
k.j.smith@utas.edu.au

 
Henkilökunta Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@utu.fi  


 

 

 

Nina Aalto
ultraäänihoitaja
puh. 029 450 4366

Arja Kylliäinen
datamanageri
puh. 029 450 4372

Tiina Peromaa
laboratoriohoitaja
puh. 029 450 4365

Nina Ruotsalainen
projektisihteeri
puh. 029 450 4375

Sini Stenbacka
datamanageri
puh. 029 450 4372

 

Tiedustelut 029 450 4375

© 2008 STRIP-tutkimus, Turun yliopiston Sydäntutkimuskeskus